Новини

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ЛІДІЇ ОСТАПЧЕНКО

10З глибоким сумом повідомляємо, що відійшла у засвіти знана у краї майстриня писанкарства та нанизування бісеру, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Лідія Остапченко. Дочка Черкащини, вона давно стала серцем буковинської традиції,примножила її та доповнила новими сенсами. Лідія Остапченко – активна учасниця багатьох обласних, персональних виставок, ярмарків, всеукраїнських фестивалів, майстер-класів. Провела чимало заходів, аби популяризувати традиційні знаки та символи української народної культури. Свою любов до традиції передала синам і невістці.

Колектив Буковинського центру культури і мистецтва висловлює глибокі співчуття родині поважної майстрині та всім, хто її знав, поважав і пам’ятатиме. Вічна і світла пам’ять.

 

Довідково

Народилася 7 липня 1951 року в селі Колодисте Уманського району Черкаської області. Закінчила факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка. Працювала на районному радіо в смт Онуфріївка Кіровоградської області. Готуючи матеріали для радіопрограм, Лідія Остапченко часто бувала й у наддністрянському краї. Під час таких відряджень, цікавилася життям і творчістю місцевих вишивальниць, ткаль, писанкарів.

Врешті у 2011 році Лідія Остапченко переїхала на Буковину, оселилася у Заставні. Довгий час майстриня працювала у Заставнівському натуралістичному центрі, де навчала школярів основам народної вишивки, писанкарству і технік нанизування бісеру.

Ще з дитинства пані Лідія любила спостерігати за процесом написання писанок, бо щорічно на Великдень вмілі руки бабусі розписували десятки писанок. Однак самотужки взялася опановувати цей вид декоративно-ужиткового мистецтва лише в зрілому віці після вивчення спеціальної літератури. Відтак Лідія Остапченко створила чималу колекцію писанок, яку згодом передала у фонди Чернівецького обласного краєзнавчого музею.

У сфері зацікавлень майстрині – відродження давніх традиційних жіночих прикрас, виготовлених з натурального каміння. Завдяки творчим пошукам майстрині, у її мистецьких роботах постійно оновлювалися орнаментальні мотиви, розширювалися композиційні рішення та збагачувалися сюжетно-тематичний зміст творів.

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно