Тема патріотизму є невід’ємною складовою дитячої творчості. Упродовж всієї історії незалежної України, а також у ті часи, коли наші землі перебували під владою інших держав, українці, як дорослі, так і малі, прагнули зберегти свою ідентичність за допомогою мистецтва. Сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення, цей творчий вияв набуває ще більшого значення: діти передають свої переживання, біль та надію у творах образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва, прагнучи донести їх до суспільства.
З метою популяризації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, вивчення спадщини Великого Кобзаря, а також задля підтримки юних талантів, ще у 2002 році було започатковано Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвячений Шевченківським дням. Цей конкурс, що проходить у чотири тури, став важливою платформою для виявлення художніх здібностей молодого покоління.
Щороку мистецькі школи Чернівецької області активно беруть участь у цьому престижному заході. Цьогоріч на обласний етап конкурсу 118 учнів представили 126 творчих робіт. За рішенням журі у двох номінаціях – «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво» – було визначено по п’ять переможців. Їхні твори надіслано на розгляд четвертого, заключного етапу конкурсу, який традиційно відбувається в Києві.
З результатами конкурсу можна ознайомитися за посиланням:
На заключному етапі конкурсу, який відбувся у столиці, з десяти буковинських учасників переможцями стали:
- у номінації «Образотворче мистецтво» - Іванна Урсатій, учениця Мистецької школи ім. Михайла Мафтуляка міста Сокиряни, клас викладачки Наталії Беженар, робота «Наймичка»;
- у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» - Марія Стасюк, учениця Мистецької школи Вижницької міської ради, клас викладачки Олени Ткач, робота «Крізь час…».
З підсумками проведення ХХІV Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої!» можна ознайомитися на сайті Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти за посиланням:
Вітаємо переможців!
Василь БЕЖЕНАР,
методист БЦКМ