Переможці обласного етапу Шевченківського конкурсу

85 попова Марія Причина СокирянськаМетодисти Буковинського центру культури і мистецтва провели ІІІ обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням. У виставковій залі Центру з 25 січня по 15 лютого усі охочі мали змогу помилуватися обласною виставкою робіт учнів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв. Згодом члени журі визначили кращі роботи для участі в ІV заключному етапі, який відбудеться у Києві.

Участь у виставці-конкурсі взяли 76 авторів з 13 мистецьких шкіл Чернівецької області, які презентували 79 творів. Мета конкурсу - активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, вивчення спадщини Т.Г. Шевченка, виявлення художніх здібностей та обдарувань серед підростаючого покоління. Темами конкурсних робіт стали «Ідея Соборності України», «Творчість Т.Г. Шевченка», «Доля українського народу, суспільства, держави, власної родини, їхня сучасність та майбуття» тощо.

Детальніше...

Майстер-клас викладачів фортепіанних відділів

img7724 лютого в онлайн-режимі відбувся майстер-клас викладачів фортепіанних відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Музичне виконавство». Із вступним словом звернувся методист навчально-методичного відділу мистецьких закладів та підвищення кваліфікації працівників культури БЦКМ Павло Лесюк.

Майстер-клас провела Тамара Бурик, викладачка-методистка, завідувачка відділу «Спеціальне фортепіано» Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича.

Ілюстрацію здійснювали:

Детальніше...

Всеукраїнський онлайн діалог для представників народних художніх промислів

Depositphotos 76554095 m-2015З метою розвитку та популяризації народних художніх промислів України 22 лютого відбувся перший онлайн діалог представників народних художніх промислів з представниками індустрії гостинності.

Організаторами заходу виступив Офіс розвитку креативних індустрій при Міністерстві культури та інформаційної політики України за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Під час онлайн зустрічі обговорювалися питання співпраці щодо колаборації та інтеграції народних художніх промислів в індустрію гостинності.

Голова Офісу розвитку креативних індустрій Уляна Хром’як ознайомила учасників з метою зустрічі та презентувала програму підтримки представників народних художніх промислів. Радниця начальника Державного агентства розвитку туризму України Дар’я Сонячна додала, що фестиваль Український бренд «Етніка», який відбувався у серпні 2021 року і отримав численні схвальні відгуки, зібравши найкращих майстрів народних художніх промислів з усієї України, відбудеться і цього року в травні.

Детальніше...

Вебінари для викладачів мистецьких шкіл Буковини

зображення viber 2022-02-21 13-12-31-74221 лютого на базі Буковинського центру культури і мистецтва започаткували серію обласних вебінарів для викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Чернівецької області на тему: «Обмін педагогічним досвідом викладання навчальних предметів у художній школі».

Семінари з обміну досвідом є важливою складовою у навчальному процесі мистецьких шкіл області. І саме старші викладачі та викладачі-методисти ділитимуться власним досвідом із колегами.

Детальніше...

Психологічні аспекти в роботі педагога

img4010 лютого працівники навчально-методичного відділу БЦКМ для викладачів мистецьких шкіл області провели вебінар на тему: «Психологічні аспекти в роботі педагога».

Спікерами виступили викладачі Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича. Лілія Боярин, кандидат наук, практичний психолог розкрила тему «Психологічні особливості розвитку сучасних дітей. Робота педагога з учнями різновікових категорій». Олена Наливайко, викладачка педагогіки та психології розповіла про «Психологічні аспекти публічного виступу».

Детальніше...