Упродовж липня-вересня цього року у закладах культури Путильського району в рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» відбулися літературно-мистецькі заходи, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
Театралізованим святом «З Кобзарем у серці» відбулося відкриття акції 13 липня 2013 року у будинку культури с. Селятин. Працівники будинку культури підготували змістовний вечір, на якому прозвучалипісні про Україну, рідну мову, історичні пісні. Вокальний ансамбль (керівник Алла Олійник) виконав ліричні твори. Під час святкового дійства артисти драматичного колективу будинку культури (керівник Марія Павлюк) читали твори Кобзаря – вірші та уривки з поем. У фойє будинку культури була представлена виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.
У рамках культурно-мистецької акції 14 липня 2013 року у будинку культури с. Плоска клубні та бібліотечні працівники організували вечір поезії «І скапувало слово свічкою у душу». Вірші Тараса Шевченка читали вчителі місцевої школи та члени гуртка художнього читання. Завідувачка бібліотеки-філії К.Г.Ткачук підготувала змістовний огляд літератури «Письменники про Кобзаря».
Словом і піснею було увінчано пам’ять про славного Кобзаря у будинку культури с. Яблуниця. 18 липня 2013 року в Яблуниці відбулося літературно-мистецьке свято «Між нас тобі, Тарасе, жить». Фойє будинку культури не могло вмістити всіх робіт народних умільців села - так тут шанують народне мистецтво. На виставці були представлені вишивки і не тільки. Жителі села славляться писанкарством, випалюванням, виготовленням іграшки, різьбою по дереву... Завідувачка бібліотеки-філії Параска Пилипко запросила гостей до музею історії села, де кожен експонат – частинка живої історії, подарунок від жителів села. Мистецьке дійство стало справжнім святом музики і пісні. На сцені виступили аматори художньої самодіяльності: хор вчителів місцевої школи, троїсті музики сільського будинку культури (керівник Роман Синиця), фольклорний ансамбль «Гуцулочка» (керівник Параска Пилипко), створений на базі бібліотеки-філії с. Яблуниця.
У неділю 28 липня 2013 року в с. Довгопілля відбулося мистецьке свято «Моє село, моя колиска». У цей день перед жителями села та навколишніх хуторів звітував про роботу сільський голова Петро Лахман. Визначалися кращі господарські двори, були вшановані старожили села, матері-героїні, активісти. Працівники культури мали нагоду продемонструвати результати своєї праці на сцені будинку культури. Тут прозвучали пісні у виконанні вокального ансамблю будинку культури (керівник Параска Хрищук), троїстих музик (керівник Юрій Нагірняк). На сцені виступили читці художнього слова, які продекламували вірші не лише Т.Г. Шевченка, а й інших українських поетів, гуморески місцевих авторів. До творчого звіту села підключилися й аматори художньої самодіяльності місцевої школи, які представили на сцені і танці, і спів, і уривки з творів Тараса Шевченка. У сільському будинку культури с. Довгопілля працює краєзнавчий музей, яким опікується завідувачка бібліотекою-філією Марія Малиш.
2 серпня 2013 року у с. Шепіт відбулося літературно-мистецьке свято «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі». На святі були присутні старожили з віддалених хуторів, почесні ґазди та ґаздині, матері-героїні, ветерани праці, адже цей день – День Св. Пророка Іллі – є храмовим Днем в селі. На відкритому майданчику біля будинку культури сільський хор виконав духовні пісні. У виконанні вокального жіночого ансамблю (керівник Микола Прилипчан) прозвучали історичні фольклорні пісні про Лук’яна Кобилицю та Олексу Довбуша, троїсті музики на пастуших інструментах (керівник Микола Дідушко) виконали гуцульські мелодії.
Заходи культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка відбулися і в інших населених пункту району, зокрема:
- 3 серпня – мистецький вечір «Де українці – там Шевченко», будинок культури с. Розтоки;
- 10 серпня – музично-літературний вечір «На перехресті музи й долі», будинок культури с. Мариничі;
- 11 серпня фольклорне свято «Любов і святині українського народу», будинок культури с. Дихтинець;
- 22 серпня літературно-мистецьке свято «Несемо в серці Україну!», будинки культури сіл: Киселиці, Усть-Путила, Мариничі.