Новини

КУЛЬТУРА ЄДНАЄ: НА БУКОВИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПРОЄКТ «БЕРЕГИНЯ», ПРИСВЯЧЕНИЙ УКРАЇНСЬКІЙ НАМІТЦІ

408142507 6853802938042200 3520646179778806589 nКоли уявляємо традиційний національний стрій – неможливо оминути тему головних уборів. Для чоловіка це – шапка, капелюх, а для жінки (залежно від віку і ситуації) – вінок, намітка чи хустка. І якщо барвисту хустину сучасні поціновувачі традиції знають більше (і навіть сперечаються, яка хустка «правильна»), то шляхетна українська намітка, культура носіння якої сягає ще княжих часів, відома значно менше.

Саме цьому давньому і самобутньому головному уборові, який ще називають перемітка, рушник, штерґарь, обрус та ін., присвячений унікальний символічний етнопроєкт «Берегиня». В чому полягає проєкт? Команда залюблених в українську традицію людей створила календар, моделями якого стали жінки-переселенки з Херсонської, Харківської, Миколаївської, Донецької, Запорізької, Луганської областей та Сумщини, які, у зв’язку з повномасштабною війною, нині мешкають на території Чернівецької області. Кожна з учасниць втілила старовинний етнообраз – для цього знаний етнолог, очільник Буковинського центру культури і мистецтва Микола Шкрібляк надав костюми зі своєї приватної колекції старожитностей і сам продемонстрував кілька основних методів правильного покривання голови наміткою. Як відомо, це – ціле мистецтво.

НАУКОВЦІВ НАШОГО ЦЕНТРУ ПОБІЛЬШАЛО

TetianaЗ великою приємністю ділимося радістю нашого колективу - 7 грудня у стінах Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка відбувся захист дисертації нашої колеги Тетяни Петришиної на тему: «Феномен сольного вокального виконавства в українській хоровій духовній музиці доби класицизму» за спеціальністю 025 – Музичне мистецтво галузь знань 02 – Культура і мистецтво. Тетяна Петришина - завідувачка навчально-методичного відділу мистецьких шкіл та підвищення кваліфікації Буковинського центру культури і мистецтва і захист її дисертації є важливою подією в житті установи, адже тепер у нашому колективі – три кандидати наук. І це є не тільки іміджевим фактором, а й суттєво сприяє веденню важливих напрямів роботи Центру на науково обґрунтованій основі.

Щиро вітаємо Тетяну Петришину і бажаємо успішного сходження на омріяні фахові та особистісні вершини. Хай Господь благословляє на втілення всіх світлих задумів під мирним і переможним небом України, а робота у колективі Буковинського центру культури і мистецтва приносить тільки радість.

Відкриття виставки «Буковинський розмай»

MVI 1053.MP4 snapshot 00.07.9187 грудня в залі Центру культури «Вернісаж» відбулося відкриття 42-ї обласної виставки-конкурсу «Буковинський розмай». В експозиції - академічний рисунок, графіка, живопис, композиція, рекламний плакат, скульптура, твори декоративно-ужиткового мистецтва, роботи, виконані на пленері, портрети, твори на національно-патріотичну тематику та власні креативні пошуки.

Відкрив виставку арт-директор ЦК «Вернісаж» Ігор Сорокоумов. Проникливий твір «Я піду в далекі гори» подарував ансамбль скрипалів музичної школи №1м. Чернівців (керівник - Крістіна Величук, концертмейстер - Євгенія Перцова).

Хусткування в училищі №8 - яскрава майстерня краси

1 1Буковинський центр культури і мистецтва спільно з Професійно-технічним училищем №8 нашого міста цієї осені започаткував лекторій для юнацтва «Етносвіт». І саме в рамках цього просвітницького проєкту у Всесвітній день української хустки відбулося «дуже барвисте» заняття.

 Передусім варто уточнити, що власне українські (за походженням) є вишиті хустки, вибійчані хустки, хустки-баранівки та ін. Але і американські, японські та польські хустини, якими майоріли куферки наших бабусь, вив’язують по-українськи – «у ґушки», «калачиком», «у роги» та ін. А ще хустки носять не тільки жінки, а й красені-чоловіки, тому з цим елементом одягу не все так просто.

Аби розповісти про хустку трохи більше, до вищезгаданого навчального закладу в гості завіталазавідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва, кандидатка філологічних наук, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Іванна Стеф’юк.

«XLII Буковинський розмай»

            2023 1Багатогранним і невичерпним засобом естетичного виховання учнів Чернівеччини є образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво, яке вони вивчають у мистецьких школах. Саме такі заклади розвивають творчі особистості та формують естетичну культуру краю. Підтвердженням цього є наймасштабніший не тільки на Буковині, а й в Україні проєкт «Буковинський розмай». Цьогоріч він проводиться в 42-й раз.       Обласна виставка-конкурс творчих робіт учнів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв є своєрідним звітом, творчим доробком молодих митців цих закладів. В експозиції учні представляють академічний рисунок, графіку, живопис, композицію, рекламний плакат, скульптуру, твори декоративно-ужиткового мистецтва, роботи виконані на пленері, портрети, твори на національно-патріотичну тематику, власні креативні пошуки.