Новини

ХХХV Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі»

123

АНОНС 

5-6 жовтня 2024 року в Чернівцях відбудеться українська частина ХХХV Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі». Організатори заходу – Чернівецька обласна військова адміністрація, управління культури Чернівецької ОВА, Чернівецька міська рада, управління культури Чернівецької міської ради, Буковинський центр культури і мистецтва.

На справжнє свято народної пісні, музики й танцю завітають добре знані колективи з Польщі «Jastrowiacy», «Jutrzenka» та Румунії – «Flori Vicovene», «Piatra Soimului», «Рlaiurile Рojoratei» Своїми яскравими виступами глядача приємно здивують художні аматорські колективи з різних куточків Чернівецької області.

Гала-концерт фестивалю розпочнеться 5 жовтня о 14.00 в Літньому театрі Центру культури та дозвілля ім. Тараса Шевченка. Наступного дня, 6 жовтня зарубіжні колективи та колективи національних спільнот презентуватимуть своє мистецтво на локаціях вулиці ім. Ольги Кобилянської біля:

-  Центру румунської культури ім. Євдоксія Гурмузакі;

- Чернівецького обласного товариства польської культури ім. Адама Міцкевича;

- ГО «Товариство австрійсько-німецької культури».

Це феєричне дійство на Панській триватиме з 11.00 до 12.30.

Щиро запрошуємо відвідати один з найбільших транскордонних мандруючих фестивалів, який відбувається у Центральній Європі вже понад трьох десятиліть!

Щиро вітаємо ювілярку Євдокію Візнюк!

viznuk1 жовтня – ювілейна днина для Євдокії Дмитрівни Візнюк – майстрині ткацтва та вишивки, нанизування бісеру, писанкарка, популяризаторка народної культури. Колектив Буковинського центру культури і мистецтва вітає ювілярку та бажає великого людського щастя, яке криється в усмішках дітей, а любов і турбота рідних нехай зігрівають душу і продовжують життя!

Євдокія Візнюк - майстриня народного ткацтва. Народилася 1 жовтня 1959 року у селі Кам`янка на Глибоччині. За фахом – кулінарка, за покликанням-мисткиня. Розвиваючи свою майстерність у ткацтві та вишивці, стала навчати дітей у Глибоцькому Будинку творчості дітей та юнацтва, де працювала понад 15 років і вела гурткову роботу у таких напрямах: «Нанизування бісеру», «Вишивка стрічкою», «Вишивка спеціальною голкою», «Писанкарство», «Ткацтво». Паралельно опікувалася створеним нею етнографічним музеєм при Професійному ліцеї у Глибоці. Тут же регулярно проводила численні майстер-класи. Особливим інтересом користувалися її авторські майстер-класи із виготовлення карукованих писанок, цю традиційну буковинську техніку Євдокія Візнюк відродила особисто, врахувавши етнографічні знання, отримані від бабусі, а також поспілкувавшись із майстринями-колегами з Південної Буковини.

Спільна творча імпреза у виставковій залі Центру

1_9«Генетичний зв’язок поколінь прослідковується у творах народних майстрів і художників краю. Саме синкретизм мистецтва мотанки, ткацтва, нанизування бісеру та малярства спонукав до спільної творчої імпрези майстринь, викладачок мистецьких шкіл області Ольгу Лук’янову, Анастасію Берник та Діану Антонюк. Вони - справжні носії культурної спадщини буковинського краю, адже плекають любов до народної культури», – такими словами розпочала відкриття виставки кураторка, методистка з питань діяльності художніх шкіл навчально-методичного відділу мистецьких шкіл та підвищення кваліфікації працівників культури БЦКМ Альона Беженар.

«Червона рута» - 2024

1_921 вересня в Чернівцях відбувся відбірковий етап фестивалю "Червона рута" – 2024. Члени журі конкурсу на чолі з головуючим Мирославом Мельником мали важливе завдання - відібрати учасників, які представлятимуть місто Чернівці та Буковину на гала-концерті ХХХV ювілейного фестивалю в листопаді, який відбуватиметься в Києві. Серед членів журі були відомі чернівецькі відомі музиканти, викладачі обласного фахового коледжу ім. Сидора Воробкевича та керівники мистецьких студій - Ярослав Гамаль, Тетяна Петришина, Інга Міцан, Андрій Сенаторов.

«Незмірна глибина традицій»

АНОНС

77Етномистецтво – творчість, в основі якої генетичний зв’язок багатьох поколінь вишивальниць, ткаль, мотанкарів... Завдяки багаторазовим повторенням технічні навички закріплюються і передаються носіям як культурна традиція. Але це не просте повторення, це творчий процес з удосконаленням усталених форм, технологій. Майже кожен майстер доповнює сюжети та композиції орнаментів, їхню колористику та додає своє бачення та відчуття.

Мистецтво мотанки, ткацтва і бісеронанизування об’єднало трьох народних майстринь, викладачок мистецьких шкіл області у спільній імпрезі «Незмірна глибина традицій», яка відбудеться 24 вересня о 12:00 у виставковій залі Буковинського центру культури і мистецтва (м. Чернівці, вул. Й. Главки, 1-а).

Народні майстрині у своїх роботах продовжують плекати найцінніше. Вони свідомо й цілеспрямовано доповнюють художню виразність творів мистецтва завдяки кольору, композиції, співрозмірності форми, конструкції. Цілісність орнаментальної семантики набуває особливої виразності.

Щиро запрошуємо на відкриття виставки. Пізнаймо краще чарівний світ народної культури!