Домашній альбом з фаховими коментарями: У Чернівцях презентували ювілейне видання "Я роджена на Буковині"

1 1Цими днями світ побачив альбом з коментарями «Я роджена на Буковині», який знайомить усіх зацікавлених із промовистими, а подекуди унікальними експонатами з колекції Літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської. Упорядниці книжки старша наукова співробітниця вищезгаданого музею, дослідниця, лауреатка обласної премії імені Олекси Романця Юлія Микосянчик та кандидатка історичних наук, авторка та упорядниця 12-ти краєзнавчих видань, лауреатка літературно-мистецької премії імені Степана Сабадаша, директорка Чернівецького обласного краєзнавчого музею у 2020-2023 роках Ірина Яворська.

Про що може розповісти едельвейсовий гербарій кінця ХІХ століття? А наперсток? Чи ходила Ольга Кобилянська у вишитій сорочці? Як пов’язана письменниця з етнографом Франтішеком Ржегоржем і які старожитності збирала для музею у Празі? Ці та багато інших питань знаходять свої відповіді на сторінках таки домашнього альбому, адже заявлені експонати починають розмову з читачем з найприватніших тем: «Ми можемо всього по два рази в житті мати, лиш тата і маму ніколи вже вдруге» (Ольга Кобилянська). 

ДОЛЕНОСНІ «МАМИ» МАРІЇ МАТІОС У ЧЕРНІВЦЯХ

1 9 Драма на шість дій, трагедія на одне життя. Нова книжка Марії Матіос «Мами», яка зовсім нещодавно побачила світ у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», встигла стати лідером читацьких вподобань, бо центральна тема зображення – материнська любов і повість (чи роман?) про непоправну втрату.

«СХОВАНЕ МИСТЕЦТВО» ДІАНИ КЛОЧКО У ЧЕРНІВЦЯХ

1 1Мистецтво, яке з певних причин замовчуване, заборонене, привласнене – це особливо складна тема в історії нашої культури. І саме вона стала центральною на мистецтвознавчій імпрезі, котра відбулася в рамках ІІІ книжкового фестивалю «БукФест». Так, 18 жовтня у Центрі культури «Вернісаж» презентували книжку Діани Клочко «Сховане мистецтво».

Історія одного оркестру

               1 6У новому навчальному році на учнів загальноосвітніх шкіл нашого міста та області очікує цікава зустріч з віртуозними музикантами ансамблю народної музики «Плай» під керівництвом заслуженого артиста України Миколи ГАКМАНА.
Пізнавальна «МУЗИЧНА ІСТОРІІЯ ОДНОГО ОРКЕСТРУ», яку вам представлять заслужені артисти України Марічка Фантух та Олена Урсуляк, перенесе у фантастичний світ справжніх народних інструментів.

МУЗИЧНА ІСТОРІІЯ ОДНОГО ОРКЕСТРУ

           1 6 У новому навчальному році на учнів загальноосвітніх шкіл нашого міста та області очікує цікава зустріч з віртуозними музикантами ансамблю народної музики «Плай» під керівництвом заслуженого артиста України Миколи ГАКМАНА.
Пізнавальна «МУЗИЧНА ІСТОРІІЯ ОДНОГО ОРКЕСТРУ», яку вам представлять заслужені артисти України Марічка Фантух та Олена Урсуляк, перенесе у фантастичний світ справжніх народних інструментів.