Заходи для діток переселенців

maxresdefaultЗ 4 по 6 березня в центрі культури «Вернісаж» м. Чернівців (вул. О. Кобилянської, 53) відбудеться низка заходів мистецьких шкіл міста для діток переселенців.

Вони зможуть відвідати:

4 березня – урок-лекцію «Лялька-мотанка», дитячу оперу-виставу «Коза- Дереза» та ознайомитися з народними музичними інструментами. Початок о 13.00;

5 березня – презентація музичного проекту «Чернівці мого дитинства», пізнавальна лекція «Україна у звуках. Забуті традиційні музичні інструменти». Початок о 12.00

6 березня – патріотична програма викладачів школи на підтримку переселенців «Українська пісня врятує світ», «Казка про скрипку». Початок об 11.30.

Поки переселенки і чернівчанки волонтерять, митці готові доглянути за їхніми дітками

0ae6d89-pro-bono1Зокрема, їм організують цілу програму з дозвілля.

Поки жінки-переселенки і чернівчанки волонтерять, працівники культури готові доглянути за дітьми та організувати їм дозвілля. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук міський голова Роман Клічук.

Пропонують:

- ігрові години

- гурткова робота з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

- театралізовані читання казок

- перегляди мультфільмів

- робота з психологом тощо.

У Чернівцях волонтери створили Штаб координації допомоги українським митцям та діячам культури

Den-volonteraУ Чернівцях волонтери створили Штаб координації допомоги українським митцям та діячам культури.

Мета штабу - допомогти тим українським митцям, які опинилися в небезпеці та шукають прихистку на заході України.

Вони будуть скоординувати людей, які готові відчинити двері власного дому для прийому евакуйованих українських митців та їхніх родин, з людьми, які терміново шукають такого прихистку.

Ваші потенційні гості – це відомі публічні люди, чиї прізвища легко знайти в інтернеті. Ми беремо на себе функцію координації та посередництва між такими людьми.

Зимовий блюз

1 3«Зимовий блюз», - під такою назвою у будинку культури творчої молоді «Автограф» м. Чернівців відбулася концертна програма.

У заході традиційно взяв участь відомий чернівецький блюз-гурт «PLUMJAM», а також вихованці вокальної студії Тетяни Петришиної. Яскрава концертна програма створила напрочуд теплий настрій і магічну атмосферу.

«ГРИмаски часу» в Мистецькому центрі «АРТпростір на Кохановського»

1 2У день Святого Миколая голова громадської організації «Вишиваний дивотвір» і господарка рукодільної мережі «Санта» Одарка Кучерява зробила Чернівцям і чернівчанам розкішний подарунок. У старовинному будинку на одній із центральних вулиць міста, яка носить ім’я Антона Кохановського (відомого громадсько-політичного діяча Буковини, котрий 26 років перебував на посаді бургомістра і 42 роки був депутатом міської ради), відбулося відкриття Мистецького центру «АРТпростір на Кохановського». Випадково чи зовсім невипадково тут на початку 90-х подружжя Кучерявих відкрило перший приватний спеціалізований магазин, де можна було придбати крам для рукоділля. Звідси починалися їхні мистецькі починання – від виставок до фестивалів, а тепер тут розпочав роботу заклад культури, який об’єднуватиме мистецьку спільноту, сприятиме розвитку творчого потенціалу та естетичному вихованню мешканців краю.

Задля цього майже тридцять років довелося долати довгу дорогу, докласти багато зусиль і чимало коштів, щоб у будинку із зношеними інженерними комунікаціями в двох рівнях з’явилися зала для творчих зустрічей, презентацій, майстер-класів і виставок, а також магазин із буковинськими сувенірами ручної роботи і великим вибором вишитих сорочок, майстернею з відновлення вбрання, прикрашеного вишивкою. Цій великій творчій роботі прислужаться найактивніші та найдосвідченіші учасниці виставок «Вишиваного дивотвору» та Школи буковинської тайстри. Адже завдяки їм здійснилися мистецькі проєкти, що ввійшли до «Книги рекордів України» – зокрема, вишита скатертина «Обрус Георгія Гараса» та вишитий раритетний альбом Еріха Кольбенгаєра «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині».