Почесний житель наших душ і «Наш Буковинський Кобзар!..»

           1 1133 серія листівок-присвят новодністровському майстру пера Іванові Нагірняку «Перевеслом памʼяті і шани» вийшла друком у Чернівецькому «Видавничому домі «Родовід». Це спільний проєкт Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України — голова, автор ідеї Василь Джуран та Чернівецької обласної організації ППЕ та ЕТП — голова Георгій Карп, профспілкових організацій Дністровських гідроелектростанцій — голови Людмила Маниляк, Віталій Кіндяк та Ігор Рибак, які профінансували новинку.

У земний ювілейний 75-й день народження Івана Семеновича Нагірняка серію листівок презентували у мистецькій залі Новодністровського історичного музею — це була, направду, щира родинна зустріч, за якою своїм до болю знайомим поглядом із портретів спостерігав незабутній «Почесний житель наших душ» і «Наш Буковинський Кобзар!..». Саме так я назвала свою передмову, у якій коротко розповіла майбутнім читачам про чудову людину і колегу по перу, котрий уже скоро 10 літ, як на Вічній правді.

Енергетикою невʼянучих барв

               1 1Уміти помічати навколо себе красу і відчувати гармонію з навколишнім світом навіть у такі найскладніші для рідної землі часи — це справжній лік для душі. У цьому переконалися працівники Дністровської ГАЕС, відвідавши наприкінці тижня персональну виставку знаної новодністровської художниці Ганни Рутковецької.

Народилася вона у с. Жван, що на Вінниччині, закінчила Хмельницьке педагогічне училище. Свою трудову діяльність на будівництві Дністровської ГЕС розпочала в 1978 році вихователем дитячого садочка «Колосок». 3 1988 року стала художником-оформлювачем та завідувачкою гуртожитком «Б». 3 2007 по 2019 роки працювала вчителем-реабілітологом із дітками-інвалідами в нашому міському територіальному центрі. Весь цей час Ганна Петрівна не покидала своє захоплення – малювання. Власну творчість і натхнення вона несла людям: була учасницею міських, районних, обласних та всеукраїнських виставок – не тільки у рідному Новодністровську, а й у Мурованих Курилівцях, Чернівцях, Вінниці, Києві.

— Картини, а це 113 робіт, представлені у мистецькій залі місцевого історичного музею, вражали, захоплювали, мотивували і навіть зцілювали зболені війною душі, — зізналася Інна Гончар, котра залишила щирий запис на згадку від імені колективу у книзі відгуків:

«Калинове гроно» - для ЗСУ

        1 12 грудня, незважаючи на холод і мряку, біля міського ринку Дністровської ГАЕС відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ. Головна мета заходу – збір коштів на потреби наших воїнів.

Народному аматорському хору «Калина» Новодністровського будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний» під керівництвом Антоніни Камбур та під акомпанемент Михайла Рожка впродовж концерту вдалося зібрати чималу суму (27 000 грн.).
Ведучі свята - Людмила Якубенко та Наталія Сивак. Глядачів неймовірними піснями вражали солістки Анна Лутчак і Наталія Глушко, а своїм професіоналізмом забезпечив якісну звукорежисуру Віктор Паламарчук.
Хвилина мовчання…. Мить, коли завмирає вся музика, коли кожен перехожий зупиняється, аби віддати шану загиблим героям. У миготінні поминальної свічі звучали імена загиблих новодністровців і тих, хто віддав своє життя за нашу свободу.

Все буде Україна!

img3022З днем Конституції України вас вітають працівники культури Новодністровської міської ради.

Вишиванка-оберіг українського народу

Soularmor2Із Всесвітнім днем вишиванки вас вітають працівники відділу культури Новодністровської міської ради.