Флешмоб до дня Соборності України

82523993 516818465851213 998577353699360768 n22 січня у залі засідань Глибоцької райдержадміністрації відбувся урочистий захід до Дня Соборності України. В урочистостях взяли участь виконуючий обов’язки голови Глибоцької райдержадміністрації Віталій Коломієць, депутат Глибоцької районної ради Микола Боднарюк та секретар Глибоцької ОТГ Олена Бадюк.

Під час заходу були окреслені найважливіші віхи в історії нашої держави, які перепліталися з яскравими патріотичними, музичними номерами. ХХХ річницю «ланцюга єдності» Глибоччина відзначила флешмобом «Схід і Захід разом» утворенням свого живого ланцюга, який створила учнівська молодь Глибоцького ліцею та гімназії на алеї пам’яті “Героїв небесної сотні» у парку відпочинку. Все це дійство було відзняте і змонтований відеоролик, який став роздинкою заходу до дня Соборності України.

Різдвяний вертеп у Кам’янці

IMG 20200107 1933107 січня - одне з найбільших християнських свят - народження Ісуса Христа. Це свято радості та єднання людських душ. У цей день всі ми ніби заново народжуємося, залишаючи всі образи, сварки у минулому. Це свято покликане об'єднати нас усіх, відродити та зробити трішечки кращими.

З нагоди Різдва Христового працівники будинку культури та бібліотеки села Кам’янка на Глибоччині підготували "Різдвяний вертеп". Діти ходили по домівках, прославляючи народження Спасителя та вітаючи односельців.

Історія та сьогодення української Соборності

IMG 043422 січня - День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акта возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

До цієї знаменної дати у бібліотеці-філії №71 села Черепківці Глибоцького району клубні та бібліотечні працівники провели історичну годину "Історія та сьогодення української Соборності". На захід були запрошені учні місцевої школи, вчитель історії Олександр Карпюк, депутат селищної ради Ольга Репчук. Присутні мали змогу переглянути тематичну виставку "Історія та сьогодення української Соборності".

«На шляху до Соборності України»

IMG 20200122 143250День Соборності України -свято,що відзначають щороку 22 січня у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

22 січня 1918 року на майдані Святої Софії у Києві відбулося проголошення України як самостійної, вільної держави. А через рік, 22 січня 1919 року, на цьому ж майдані, було проголошено Акт "Про з'єднання всіх українських земель" в одну спільну Соборну Українську державу. Західна Україна об'єдналася з Наддніпрянською.

Водохреща у Кам’янці

20200123 12205419 січня православний світ відзначає свято Водохреща. Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Іоанна Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.

В селі Кам'янка Глибоцького району в день свята відбулося церковне урочисте богослужіння. Після богослужіння уся громада зі співами йшла до зробленого на річці льодового хреста, несучи церковний хрест. На березі річки Серет, біля льодового хреста, відбулося ще одне святкове богослужіння, а потім священник занурив у річкову воду хрест під спів хору "Во Йордані хрещуся тобі, Господи...".