М'яка сила

4Культура - це м’яка сила, яка здатна повернути українців донормального життя в новій воєнній реальності. Працівники культури Лівинецької сільської територіальної громади готові працювати в нових умовах, аби полегшити страждання тимчасово переміщених осіб від жахіть війни, подарувати позитивні емоції своїм односельчанам, а також відродити надію та віру в краще майбутнє.

Кожний клубний заклад нашої громади перетворився на волонтерськийцентр по збору гуманітарної допомоги для Збройних Сил України тавимушених переселенців. Учасники аматорських дитячих колективівНародного дому с. Козиряни власноруч виготовили обереги-янголятка тапередали їх нашим захисникам. Працівники усіх закладів культури таучасники аматорських колективів громади виготовляли смаколики длямужніх українських воїнів.

Працівниками Центру культурного простору с. Лівинців на День матеріорганізували та провели соціально-культурну акцію «Подякуй матерісолдата», під час яких вшанували усіх матерів громади, сини яких боронятьрідний край. Працівники культури також провели родинний захід «А ми вжеразом 50 років». У будинку народної творчості та дозвілля с. Зеленавідбулися майстер -класи для дітей-переселенців з народної хореографії,

театрального та вокального мистецтва.

Герої не вмирають

 DSC0042

Прийшла в нашу хату тривожна година,

Хай кожен збагне собі в безлічі справ:

Все треба зробить, щоб жила Україна,

Щоб ворог підступний її не здолав.

Пам'ять … Вона не дає спокою. Існують дати, які не стираються з пам’яті народній. Важкі лютневі дні 2014 року для багатьох стали днями перемоги добра над злом, правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбуття.

Гуртуймося за Україну!

 DSC006616 лютого 2022 року відповідно до Указу Президента України, вперше відзначали День єднання. Це свято має згуртувати українців навколо національної ідеї і продемонструвати російським пропагандистам, що ми - єдиний народ. В цей час ми, як ніколи гостро відчуваємо важливість цього дня!

На Центральній площі Кельменців відбувся флешмоб-єднання під патріотичними гаслами: "Україна єдина", "В єдності наша сила", "Гуртуймося за Україну". Відбулося й урочисте підняття синьо-жовтого прапору та виконання Державного Гімну України. Зі святом всіх жителів громади привітав Кельменецький селищний голова Богдан Олійник і додав, що "Україна - це наш дім, і ми ніколи і нікому його не віддамо!".

Вшанували воїнів-афганців

 DSC0033Існують дати, про які не варто нагадувати зайвий раз, бо вони не стираються з пам'яті народної. 15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли закінчився рахунок втратам наших солдатів. У Кельменецькому центральному будинку народної творчості та дозвілля відбувся захід з нагоди 33-ї річниці виведення військ з Афганістану.

На захід запросили Кельменецького селищного голову Богдана Олійника, головного лікаря Кельменецької лікарні Олександра Доготаря та головного лікаря сімейної медицини Дмитра Дмитрука. Серед запрошених учасників був присутній заступник селищного голови Дмитро Власов, який є учасником бойових дій на території інших держав.

Живий ланцюг Соборності

1 3Щороку 21 січня, в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, відзначають День Соборності України. Відзначення цього дня передбачає не лише пам’ять про минуле, воно потребує спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, представники різних регіонів, спілкуємося, працюємо, створюємо щось знакове і важливе для нашої держави.