Запрошуємо друзів!

1_6«Запрошуємо друзів!», - під таким гаслом у Центральному будинку народної творчості та дозвілля селища Кельменці відбувся районний етап обласного благодійного фестивалю народної творчості людей з інвалідністю «На крилах надій». На таку теплу, дружню зустріч чекали як учасники, так і глядачі, адже це ще одна слушна нагода довести всьому світу, що талант є у кожного. Присутні мали змогу насолодитися чудовим співом, художнім декламуванням, побувати на виставці творів відомих майстринь краю. Захід відбувався у форматі теймент-шоу.

На справжнє свято народних талантів завітали начальник відділу освіти, культури та спорту Василь Качан, голова ради інвалідів Антоніна Адащук, працівники Кельменецького селищного центру соціальних служб Аліна Рибак, Людмила Попович. Учасники демонстрували свої таланти у різних номінаціях.

Згадали невинно убієнних

1_7День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Наслідками великого терору 1930-х років та репресивних заходів совєтської влади аж до 1980-х років ХХ століття в Україні стали знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Цьогорічний захід розпочався молитвою капеланів Чернівецько-Буковинської Єпархії ПЦУ біля пам'ятного знаку Жертвам політичних репресій та голодоморів. Ведуча Наталя Білобрицька розповіла про знакові події тих часів, і як ці страшні події відбувалися саме на Бессарабії. Ведуча запросила присутніх піднести квіти та запалити лампадки в пам'ять про тих, хто був безжально убитий російською владою.На захід з Чернівців завітали представники та члени родин, які постраждали від рук окупантів.

А вишиванка - долі оберіг

1_6«Вишиванка - символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Це – оберіг». Саме такими словами звернулися до глядачів ведучі святкового перформансу - методисти ЦБНТД Христина Єрофєєва-Бідюк та Олексій Бабин. Захід «А вишиванка - долі оберіг» провели на Центральній площі селища Кельменці до Всесвітнього дня вишиванки. У перформансі взяли участь широкі кола громадськості, працівники відділів, закладів та установ Кельменецької селищної ради.

Привітали прикордонників

1_3Сучасний прикордонник - еліта суспільства, «візитівка» держави. Він першим зустрічає і останнім проводжає людей, які перетинають кордон. Щороку 30 квітня в Україні святкують День прикордонника. За дорученням Кельменецького селищного голови Богдана Олійника делегація на чолі з заступником селищного голови з виконавчої діяльності Станіславом Грубим, директоркою Центрального будинку народної творчості та дозвілля Аллою Ілаш привітала військовослужбовців ХХХІ прикордонного загону ім. генерал-хорунжого Олександра Пилькевича. Вони охороняють ділянку державного кордону з Республікою Молдова на території Дністровського району.

Прикордонникам подарували гарний настрій працівники ЦБНТД Кельменецької селищної ради: вокальний дует «А ми у двох» у складі Миколи Ганіна та Володимира Паларчука, Олексій Бабин та ведуча Христина Єрофєєва-Бідюк.

Зустріч з майбутніми кухарями

1_4Нематеріальна культурна спадщина українського народу — унікальна, неповторна й багатогранна складова світової культури. Вона є виразом культурної ідентичності, а також важливою складовою міжнародного іміджу України. Особливе ставлення до вивчення культурної спадщини українців - в закладах культури та мистецьких школах. І сьогодні ми горді з того, що підростаюче покоління охоче знайомиться зі звичаями, обрядами, святами, традиційними ремеслами, національною кухнею українського народу. З цією метою у світлиці Центрального будинку народної творчості та дозвілля відбулася зустріч з майбутніми кухарями-кондитерами, студентами групи №46 Кельменецького професійного ліцею(майстер - Олена Лащук).