Непересічна особистість

89657852Загальновідомо, що історію творять особистості. Славна плеяда працівників культури назавжди вписала свої імена в історію Центру. Серед цих незабутніх імен - ім’я хореографа, фольклориста заслуженого працівника культури України Мирослава Антоновича Поморянського.

Народився Мирослав Антонович у 1925 році в національно свідомій українській родині на Тернопільщині. У 1941 році після закінчення Копиченської народної школи вступив до Чортківської гімназії, яку закінчив у 1944 році. Батьки, патріотичне середовище сформували у Мирослава Антоновича справжню любов до рідного краю. Він був лідером серед гімназистів, брав участь в аматорському танцювальному колективі студентського товариства «Сокіл». Саме тут зародилася у юнака любов до танцю.

У перші повоєнні роки жив у Станіславі (нині Івано-Франківськ). У 1947 здібного юнака запросили на роботу в Гуцульський ансамбль пісні і танцю, де головним балетмейстером працював відомий хореограф Володимир Петрик. Під керівництвом талановитого, професійного хореографа Мирослав Поморянський у короткий термін засвоїв складні елементи гуцульського народно-сценічного танцю, удосконалив вміння і навички танцювальної техніки та невдовзі став солістом хореографічної групи ансамблю. Робота в ансамблі була для нього чудовою школою хореографічного мистецтва. У 1951 році Мирослав Антонович переїжджає до Чернівців та стає солістом балетної групи Буковинського ансамблю пісні і танцю. В ансамблі йому пощастило працювати з такими талановитими артистами, як Дарій Ластівка, Олексій Терещенко, Віктор Солодкий, Олена Борисова, Ніна Котляревська. Він активно вивчає гуцульський, буковинський народний танець, цікавиться обрядовим фольклором.

Людина в культурі

afisha tsvitЯк працівник культури може гідно пошанувати свого колегу? Щирим і теплим словом, запальним танцем, гарною піснею, що проникає в душу. Дуже часто у вирії культурно-мистецьких заходів часу на себе, на своїх колег вже майже не залишається. Щоб виправити це у 2015 році в нашому Центрі започатковано унікальний і єдиний в Україні проєкт - «Людина в культурі». Автор проєкту - директор Центру, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Заходи, які увійшли в цей творчий проєкт – обласна рейтингова культурно-мистецька програма «Галерея пошани», мистецька програма «Цвіт культури розвивається». Вони спрямовані на гідне пошанування та відзначення працівників культури області, збереження, розвиток та популяризацію їхніх культурно-мистецьких надбань. Щорічно за підсумками роботи попереднього року в травні відбувається відкриття чергової обласної рейтингової культурно-мистецької програми «Галерея пошани».

У громадах керівництво на місцях визначають та подають до Центру списки претендентів у 17-ти номінаціях: «Краща музична школа», «Краща художня школа», «Кращий районний клубний заклад», «Кращий районний методичний кабінет», «Кращий міський клубний заклад», «Кращий сільський клубний заклад», «Краще любительське об’єднання», «Кращий громадський музей», «Кращий аматорський хоровий колектив», «Кращий аматорський духовий оркестр», «Кращий аматорський оркестр народних інструментів», «Кращий аматорський хореографічний колектив», «Кращий аматорський театральний колектив», «Кращий аматорський фольклорний колектив», «Кращий аматорський дитячий колектив», «Краща родина народних майстрів», «Кращий народний майстер». Кандидатуриномінантів оприлюднюються у соцмережах та обговорюються громадськістю. Рішенням художньо-методичної ради Центру визначаються переможці.

ДО НАС АНГЕЛ ПРИЛЕТІВ

на титул29 грудня в Буковинському центрі культури і мистецтва відбулася непересічна подія. А точніше їх було декілька. Адже 2020 рік – особливий: нашій установі виповнилося 80 років від часу заснування. Зазвичай працівники Центру відзначають такі поважні дати новими цікавими заходами і, не зважаючи на складну ситуацію з пандемією, вирішили не переривати цю традицію. Тим більше, була слушна нагода запросити друзів, колег та симпатиків розділити з нами приємні хвилини і відвідати мистецьку подію «На різдвяні свята ангел прилетів».

На території Центру з’явилася довгоочікувана садово-паркова скульптура «Оберіг рідної культури». Її створили талановиті молоді майстри Святослав Крутофіст та Петро Колотило - магістри факультету архітектури, будівництва і декоративно-прикладного мистецтва кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича (завідувач - заслужений майстер народної творчості України Дмитро Курик). Щиро сподіваємося, що ця композиція стане ще однією атракцією, яка буде приваблювати чернівчан та гостей нашого міста.

НАМ – 80!

nam80Упродовж восьми десятиліть діяльності нинішнього Буковинського центру культури і мистецтва змінювалися назви установи, склад колективу, поштова адреса, політичні реалії, але ніколи не змінювалися пріоритети у роботі. Це найцінніше, що завжди залишається на часі. Бо головним у нашій роботі було, є і буде – утвердження та розвиток національної культури.

Нині Центр святкує своє 80-ти річчя. Поважний вік для кожної установи. Під час святкування таких дат прийнято підбивати підсумки, оперувати цифрами, приголомшувати здобутками. І, повірте, нам є чим пишатися. Як справжні творчі працівники, будуємо плани на майбутнє та сподіваємося, що вони будуть успішно втілені.

У цій рубриці пропонуємо Вам спільно перегорнути цікаві сторінки творчого життя нашої установи та згадати особистостей, які своєю невтомною працею творили культуру краю, прославляючи його у світах.

Приєднуйтеся! Буде цікаво!