МКІП презентувало рекомендації щодо організаційної діяльності з питань безбар’єрності на підприємствах, в установах і організаціях у сфері культури

630 360 1704196991-25220 червня Міністерство культури та інформаційної політики України провело зустріч для представників закладів культури щодо політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я.

Очільник МКІП Ростислав Карандєєв наголосив на важливості цих питань, зазначивши, що безбар’єрність охоплює не лише людей з інвалідністю, а й усі аспекти суспільного життя.

Присутнім презентували Методичні рекомендації щодо організаційної діяльності з цих питань, спрямовані на реалізацію Національних стратегій із створення безбар’єрного простору та подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, а також Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Детальніше...

Театральні дива у Лівинцях

1_7У мальовничому буковинському селі Лівинці впродовж багатьох років незабутні яскраві постановки створюють зразковий аматорський дитячий театральний колектив та народний аматорський театр малих форм «Веселка» Центру культурного простору Лівинецької сільської ради. Тішить, що театр у селі люблять по-справжньому, захоплено і з душею. 18 червня в рамках обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» відбулася чергова атестація двох театральних колективів на предмет підтвердження звання «Народний (зразковий) колектив». Театрали презентували дві прем’єрні вистави: «Позичений чоловік» за твором Євгена Гуцало (керівник – Фіалка Никифоряк, інсценізація та режисура Тетяни Іванської), музичну казку «Золоте курча» (керівник – Анна Бренік, режисура Тетяни Іванської).

Детальніше...

Міністерство культури та інформаційної політики України затвердило нові методичні рекомендації для працівників сфери культури

Ministry of Culture of Ukraine logo.svgПовідомляємо про наявність наступних документів:

1. Методичні рекомендації щодо розроблення стратегічних і програмних документів стосовно розвитку культури на регіональному та місцевому рівні.

Ці рекомендації створені для допомоги органам місцевого самоврядування в організації та реалізації планування розвитку й функціонування сфери культури. Мета документу – забезпечення дотримання принципів комплексності, єдиного підходу та послідовності при формуванні державної, регіональної та місцевої політики.

Детальніше...

Знакова подія у культурному житті Кельменеччини

1_5Обрядодійства – найбільш вагома і улюблена частина національної культури українського народу, в яких закладена мудрість, краса та історична правда. Розкриваючи найкращі риси українців, вони торкаються струн наших сердець. У культурному житті Кельменецької громади відбулася знакова подія…До участі в обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» долучилися аматорські театральні колективи будинку народної творчості та дозвілля села Комарів (керівник – Світлана Костюк) та Центрального будинку народної творчості та дозвілля селища Кельменці (керівник – Алла Ілаш).

Детальніше...

Атестація колективів Центрального палацу культури

cpk6 та 8 червня відбулася чергова атестація колективів Центрального палацу культури міста Чернівці на предмет підтвердження звання «Народний (зразковий) аматорський колектив». Свої творчі напрацювання презентували зразкова аматорська вокальна студія «Шарм» (керівник - Людмила Кірнадз), народний аматорський хор «Пам’ять» (керівник - Анастасія Нагуляк) та народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Алегро» (керівники - Світлана Марчак та Анна Марчак-Кіщенко).

Детальніше...