"Заспіваймо пісню про Україну"

        1 1Така назва щорічного фестивалю патріотичної пісні, який проводиться на честь памʼяті загиблих героїв. Як і в попередні роки, фестиваль проходив на сцені Хотинського будинку народної творчості та дозвілля.
Цьогоріч участь у заході взяли 5 громад Чернівецької області: Хотинська, Недобоївська, Клішковецька, Лівинецька та сусідня Жванецька з Хмельницької області.
Юних вокалістів обʼєднала любов до української пісні та глибока вдячність нашим захисникам і захисницям.
Головною метою фестивалю був збір коштів на потреби ЗСУ, адже ворог усіляко намагається знищити нашу культуру та ідентичність. Хвилиною мовчання діти та дорослі вшанували всіх тих, хто віддав своє життя за нас, за незалежність, за наше майбутнє. Усі учасники фестивалю (солісти та гурти), виконуючи на сцені по дві пісні, вражали глядачів та збирали гучні овації залу.

Короткометражний фільм буковинських аматорів на великому екрані в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука

          2023-12-03 143236То ж яке воно, кіно з середини, та які секрети ховаються за екраном?
Протягом весни 25 учасників проєкту "КіноЛабораторія" занурилися у світ кіномистецтва, створюючи власні кіношедеври. Навіть ті, хто раніше не мав жодного досвіду у сфері кіно, мали можливість поринути в кіновиробництво, дізнатися всі його деталі та пройти шлях кіно від створення до того моменту, коли воно зʼявляється перед глядачем на екрані.
Професійні викладачі з акторської, режисерської, монтажної, операторської майстерності, а також сценаристики, впродовж двох місяців працювали та навчали дітей і дорослих як в офлайн і онлайн форматах. Викладачі з Києва, Рівного та Чернівців передавали свій досвід і навчали секретам кіновиробництва всіх, хто взяв участь у проєкті. Кінематографістки з Києва Оксана і Марина Артеменко проводили заняття зі сценаристики та режисури, чернівчани Іван Морараш - викладач операторської майстерності та Інна й Іван Даніліни навчали акторській майстерності.

Музика джазу задля нашої перемоги

         1 1У ці вихідні шанувальники джазу мали змогу насолодитися оригінальним виконанням української та зарубіжної музики в аранжуванні Леоніда Олійника.

Неповторним звучанням саксофоністів на сцені Хотинського будинку народної творчості та дозвілля заворожував місцевий оркестр - «Proskuriv City Band».

Кожна композиція збирала гучні овації та оплески від вдячних слухачів.

…І лише на хвилину усе стихло. Мовчали музичні інструменти та солісти, мовчала уся зала, коли присутні стоячи, схиливши голови, віддали шану загиблим захисникам і захисницям…

В пам’ять про загиблих дітей

  2023-11-21 172047

Вихованці зразкового аматорського театру юного глядача (керівник Леся Микитенко) до Всесвітнього дня дитини з великою любов'ю виконали вірш Мар'яни Шулак "Мамо там пташки летять".

Виконання присвячене всім дітям, які, на жаль, стали жертвами несправедливості та конфліктів, загинули від рук російських окупантів, що вторглися на нашу українську землю. Серце завмирає від болю й втрат. І цей вірш - наша спроба висловити свій біль та сум за маленькими, ні в чому не винними янголятами.

Нехай цей вірш стане не лише пам'яттю, а й зверненням до світу, що насамперед діти заслуговують на мир та безпеку.

Відзначили хотинських кіностудійців

                1 7 Цікава новина надійшла від працівників Хотинського будинку народної творчості та дозвілля. Минулої неділі творчість студії мультиплікації CoolKids, яка тут діє, була високо оцінена на кінофестивалі «Валізка» у Празі. Найновіший мультфільм "Мурашник" ("Ant farm") потрапив до списку номінантів у категорії «Анімація». Це надзвичайно приємно, враховуючи, що в цій категорії було представлено аж 100 робіт. Радісною новиною стало те, що колектив закладу отримав відзнаку в спеціальній категорії "Ментальна сила".