Соборна Мати-Україна одна для всіх, як оберіг

1-соборность22 січня з нагоди дня Соборності України у Хотині відбулася святкова хода до пам’ятника Петру Сагайдачному біля Хотинської фортеці. Сотні людей у супроводі духового оркестру пройшли від площі, що біля адмінбудівлі районної ради до майданчика, де височіє монумент гетьмана Петра Сагайдачного. Попереду – школярі із синьо-жовтими прапорами та воїни АТО.

Колориту колоні додали учасники народних аматорських колективів Хотинщини у стародавніх традиційних строях. Долучилися до урочистої ходи представники влади, колективи установ та організацій міста, школярі Хотинської гімназії та ЗОШ №5.

Новорічні свята для дітей Хотина

423 та 24 грудня у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися новорічні ранки для учнів 1-4 класів навчально-виховного комплексу «Веселка» та для дітей працівників районної лікарні.

Діти розважалися, гралиу веселі та активні ігри із символом Нового року – чарівною Мишкою та онучкою Дідуся Мороза, а також танцювали, водили хороводи та, звичайно, отримували солодкі подарунки.

Творчий звіт вокальної студії «Веселі нотки»

35Вокальна студія "Веселі нотки" Клішковецького будинку культури яскраво відзначила третю річницю від дня створення колективу. Справжнім святом музики і пісні став її творчий звіт, що відбувся у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля. Двогодинний концерт промайнув, наче одна мить, вразив глядачів дзвінкими голосами, майстерністю та гарними костюмами вокалістів, продуманою постановкою світла і декорацій. А ще – різнобарв'ям пісень, які звучали зі сцени.

Діти співали про свої мрії, про одвічні людські цінності добро, вдячність та любов, про Україну та її красу. І довели, що пісні бувають не просто веселі чи сумні, а дуже різноманітні. Адже музика – багатогранна, життя без неї прісне і безбарвне.

Заспіваймо пісню за Україну

12У Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля на знак увічнення пам‘яті земляків, котрі загинули в зоні проведення АТО - Олександра Боднарюка та Валерія Ротаря вже вдруге відбулися щорічний фестиваль патріотичної пісні «Заспіваймо пісню за Україну» та конкурс патріотичного малюнку «Палітра юних».

Присутні на заході пригадали загиблих героїв Хотинщини, переглянувши на екрані відеосюжети про їхній бойовий шлях. Програму фестивалю розпочали учасники зразкової аматорської вокальної студії «Щасливі діти» Хотинського РБНТД та зразковий художній колектив «Сяйво» Хотинської гімназії піснею «Заспіваймо пісню за Україну».

Коляда, коляда на Хотинщину прийшла

1-колядаВід роду до роду коляда йде до народу… 18 січня у Хотині відбулося фольклорне свято колядок та маланок «Коляда, коляда на Хотинщину прийшла». Дійство відкрив переможець міжнародних та всеукраїнських конкурсів, лауреат обласної премії ім. Н. Яремчука Мирослав Матейчук, а продовжили колективи з різних куточків району.

Звучали давні та сучасні колядки, запальні музики дарували гарний настрій. Глядачі радо підспівували юним і дорослим виконавцям. Особливо підтримували Маланку із Зарожан. Ароматами бессарабських страв наповнювала все довкола польова кухня «Хотин», в якій працювали добровольці – ветерани АТО.