Хай пісня скликає друзів

380737093 704766428130317 4866220829605625114 nXII Міжнародний багатожанровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» відбудеться з 20  по 25 травня 2024 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та концертних залах міста Чернівці. Заповнення анкет-заявок з 1 травня до 10 травня 2024 року.

Засновники та організатори заходу - Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство освіти і науки України, Національна комісія України у справах ЮНЕСКО, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та громадська організація «Пісня скликає друзів».

Цей фестиваль - унікальна можливість для молодих музикантів та виконавців з різних куточків світу продемонструвати свій талант та взаємодіяти з представниками різних культур. Учасники матимуть шанс виступити перед великою аудиторією та отримати відгуки від професійних членів журі.

Запрошуємо на майстер-клас з писанкарства від родини Беженарів

bez28 квітня о 15:00 щиро запрошуємо на цікавий майстер-клас. Василь та Альона Беженар — майстри народного мистецтва України, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреати стипендії Президента України для майстрів народного мистецтва України.

Під час заходу ви дізнаєтеся чимало цікавого про писанку та її орнаменти, поринете в українські передвеликодні традиції, створите свою першу писанку під керівництвом родини талановитих майстрів.

Пропонуємо у Вербну неділю під час майстер-класу написати писанку із вербовою гілочкою, яка надає життєвої енергії, дарує здоров'я та сили, або ж якусь іншу за власним бажанням.

Місце проведення: ГРК «Орлине Гніздо» (Музей українських стародавніх речей, побуту та культури).

Організатори надають набір для писанкарства кожному учаснику, тому з собою треба мати лишень гарний настрій!

Детальна інформація: 066 336 61 10

Запрошуємо на територію діалектів і етнознаків

              .     Діалект як магматична енергія літературної мови. Діалект як рідна сила і діалект як код доступу до художньої дійсності. Чи взаємодіють ці виміри? А ще що спільного між поезією і випіканням обрядового хліба, і у якому з вертепів присутня не одна зірка, а цілий міні-космос? Про це і не тільки говоритимемо із нашим гостем Богданом Гасюком – письменником, популяризатором народної культури. Творча зустріч із молодим митцем називається «Територія діалекту і етнознаків» і ми впевнені, нам буде цікаво читати і перепрочитувати рідне.

Зустріч відбудеться 9 квітня у Буковинському центрі культури і мистецтва, початок о 14.00.

Богдан Гасюк – молодий український літератор з Івано-Франківська. Через певні сімейні обставини зростав і становлювався на Покутті, в селі Олеша, що згодом стало основою поетичної і прозової творчости, яка – за словами Іванни Стеф'юк – є "максимальним спорідненням людини з традицією". Через що його часто називають продовжувачем "Покутської трійці" (Петро Мідянка). Пише з наймолодшого віку. Дебютував 2020-го року в газеті "Злагода" (вірші), а відтак і в діаспорному виданні "Час і події" (проза). Друкувався в різних журналах, газетах, періодиці. Один із авторів антології наймолодшої української поезії "Ніжний вал" та антології "Місто ІФ". Лавреат премії імені Олеся Гончара за рукопис прозової збірки "Поки сонце росте". 2023-року побачила світ дебютна поетична збірка "Д'горі" з переднім словом Василя Герасим'юка, який зазначив: "Богдан Гасюк дорожить кожним атомом мови. Це особливо відчутно при вживанні діалектизмів, коли навіть непрямі відмінки займенників зберігають у нього місцевий колорит. І хай не бідкаються ті, хто надто переживає за звуження “зони впливу”, за проблеми з гіпотетичними перекладачами. Для таких, як Богдан Гасюк, це не проблема, а поклик." Цьогоріч Богдан Гасюк став переможцем поетичночного конкурсу імені Марини Брацило та премії імені Василя Портяка з новелою "Бабине літо".

Вхід вільний.

Просимо зареєструватися, надіславши повідомлення на вайбер-номер 095 244 95 79 (Іванна).

Запрошуємо до участі у консурсі "Любіть Україну!"

                  2024-03-11 144630ЗАПРОШУЄМО до УЧАСТІ у КОНКУРСІ «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ!»
Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації та Донецький обласний навчально-методичний центр культури запрошують до участі у Відкритому конкурсі читців, поетів, художників та фотохудожників пам'яті Володимира Сосюри «Любіть Україну!».
Чекаємо на ваші заявки та конкурсні роботи до 15 березня 2024:
✔️Номінація «ЧИТЦІ»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
✔️Номінація «ПОЕТИ»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
✔️Номінація «ХУДОЖНИКИ»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
✔️Номінація «ФОТОХУДОЖНИКИ»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">
Ознайомитись з положеннями конкурсу та зповнити форму можна за посиланням: https://www.facebook.com/donmck2020/videos/1594082854693965 

Голос Шмідта знов лунає в Темплі

midt Чернівецька єврейська релігійна громада м. Чернівців та Буковини, Чернівецька обласна єврейська громада запрошують на вечір, присвячений 120-й річниці від дня народження видатного тенора світу,  уродженця Буковини Йозефа Шмідта. Захід відбудеться 6 березня 2024 року о 16:00 у кінотеатрі «Чернівці» (вул. Університетська,10). Вхід вільний.

Письменниця, дослідниця єврейської історії Чернівців та Буковини Софія Березіна розповість про життєвий і творчий шлях співака, звучатимуть аудіозаписи виступів Шмідта, демонструватимуться уривки з художніх фільмів за його участю.

Довідково

Йозеф Шмідт народився 4 березня 1904 року в с. Давидени (тепер Давидівка) неподалік Сторожинця. Його дитинство та юність пройшли у Чернівцях. Він був солістом чернівецької головної синагоги «Темпль». Перший концерт Шмідта відбувся 1924 року в залі Музичного товариства (тепер Чернівецька обласна філармонія). У середині 1920-х Шмідт навчався вокалу у Берлінській музичній академії. Після закінчення академії працював на Радіо-Берлін, в оперних театрах Європи, знімався у кіно, їздив з концертними турами до країн Європи, Палестину, Сполучені Штати Америки.

З приходом до влади нацистів почалися поневіряння Йозефа Шмідта. Він помер 16 листопада 1942 року в таборі біженців Гіренбад під Цюріхом.