«Doina primăverii – 2024»

1 1«Мелодія весни», - під такою поетичною назвою 10 березня в будинку народної творчості та дозвілля села Горбова Острицької сільської ради відбувся благодійний фольклорний фестиваль. Захід проводиться вже четвертий рік поспіль та присвячений пам’яті видатного горбівського музиканта, засновника та багаторічного керівника народного аматорського оркестру народних інструментів «Валя Прутулуй» Думітру Скалко.

Гостями фестивалю були: консул Генерального консульства Румунії в Чернівцях Ніколає-Дан Константін, завідувачка відділу формування творчих просторів та надання культурних послуг Буковинського центру культури і мистецтва Тетяна Антонюк, заступники сільського голови Острицької територіальної громади Михайло Чоропіта та Дан Кришмару, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Острицької сільської ради Олена Думитраш, спеціалісти відділу Тетяна Зазулинська, Гретта-Галіні Спатару та Стелла Констанчук, начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Острицької сільської ради Юлія Тодерян, начальник відділу культури та туризму Герцаївської міської ради Адріан Медведь, журналісти Микола Гавка, Василь Карлащук та Василь Бику.

Подаруймо мамі світ добра

279972880 417401116499548 2090352831218397772 n8 травня українці відзначали особливий день, присвячений найдорожчій людині – Матері. Саме мама – перша людина, яка співає колискові та читає казки.

Напередодні свята у БНТД с. Горбова Острицької ТГ для діток та їхніх матусь, вимушених переселенців працівники БНТД та публічної бібліотеки організували і провели майстер-клас "Подаруймо мамі світ добра".

Юні відвідувачі мали чудову нагоду зробити подарунок рідній матусі - об’ємну 3D-листівку. На заході була також присутня староста села Соріна Паламарю, яка привітала матусь. Музичним дарунком для усіх присутніх стала «Пісня про маму» у виконанні Аріни Капалб.

У Горбівській публічній бібліотеці плетуть маскувальні сітки

276120876 286388150316442 6536506686454711169 nПрацівники бібліотек-філій - публічної бібліотеки с. Горбова Острицької сільської ради разом з волонтерами та працівниками місцевих установ культури згуртувалися, щоб разом плести маскувальні сітки для наших військових. Щоразу їх плетуть по-різному: хаотично, щоб густо й не дуже туго, щоб максимально було схоже на камуфляжну військову форму. До плетіння маскувальних сіток долучилися й усі небайдужі мешканці Горбова.

За допомогою сіток ми захищаємо наших воїнів. Сітка – це ще й своєрідний оберіг: вона об’єднує людей, які допомагають ЗСУ. Кожен вузлик на сітці ми зав’язуємо з певними побажаннями захисту українських солдатів.

Онлайн-вітання на честь Дня Перемоги

IMG-7459810f5a260a7a8a7a596eb8e8dc66-V8-9 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Вічна пам'ять жертвам Другої Світової Війни. Працівники Герцаївського районного будинку дозвілля дітей та молоді підготували онлайн-вітання на честь Дня Перемоги.

До дня пам’яті та примирення провели майстер-клас

2- 9 травня в Україні традиційно відзначають День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. З цієї нагоди працівники культури Герцаївщини розпочали цикл освітніх, творчих і пам’ятних заходів у режимі онлайн.

Так, нещодавно майстер-клас з виготовлення своєрідного символу цих скорботних днів - червоного маку провела методист Герцаївського РБДДМ Марина Заболотник разом зі своїми талановитими помічницями.