То ж який він сучасний «Івасик-Телесик»?

         1 1Під гучні оплески та дитячий сміх пройшла вистава Харківського академічного театру ляльок «Івасик-Телесик», яку 1 грудня в Буковинському центрі культури і мистецтва показали актори Павло Савєльєв та Дар‘я Кушніренко.
Виконавці розповіли як війна вплинула на їхню роботу. Розповіли про те, як театралили для людей у бомбосховищах, усіляко намагаючись підняти бойовий дух у такий нелегкий час, а також поділилися досвідом створення вистави в умовах війни. Говорили і про відмінності акторської гри в театрі та кіно, волонтерство та важливість культури під час війни.

Дякуємо Павлу та Дар‘ї, що завітали до нас у гості та поділилися своїм мистецьким досвідом. Сподіваємося ще не на одну зустріч та реалізацію спільного проєкту.

Детальніше...

#ЗвитягаКобилянській160 – завершення проєкту

      cd36ff46-c614-4d6c-8078-abba670a5e32Команда Буковинського центру культури і мистецтва дякує кожній та кожному за поширення та популяризацію творчості Ольги Кобилянської. Особливо дякуємо нашим учасникам, які проявили свою креативність та взяли участь у звитязі:
Наталії Топало, Василю Репчуку, Наталії Клоченко, Вікторії Білійчук, Марії Гуцуляк, Ользі Репчук, Анастасії Шевченко, Владі Давній, Василю Морару, Поліні Івановій, Анастасії Свідерській, Тетяні Олійнич, Яну Гуцулу, Аріні Підлубній, Катерині Теленько, Наталії Бонко, Віолеті Олійник, Анастасії Хомі, Богдані Калашник, Каріні Ільницькій, Віктору Орлатому, Ліані Філіпчук, Олександрі Слободян, Світлані Лапушняк, Мар‘яні Кудляк, Jan Strässle, Володимиру Альберті, Ангеліні Верлан, Дарині Станішевській, Олександру Кущу.
Кожна ваша робота є невід’ємною частиною розвитку та популяризації культурного простору Буковини.

Детальніше...

То яка вона, батьківщина Ольги Кобилянської?

  2023-11-28 182055

Подорож на батьківщину Ольги Кобилянської

Ольга Кобилянська - українська перлина світової літератури. Авторка багатьох шедеврів не тільки української, але всесвітньої літератури, завжди захоплювалася простим українським народом, його мудрістю, сміливістю, нескореним духом навіть у найгірших обставинах. У багатьох її творах ці риси українців стають лейтмотивами, у тому числі в зображенні української жінки.

Літературознавці відзначають, що саме Ольга Кобилянська стала першою в історії української літератури письменницею, котра показала образ української жінки абсолютно по-новому: це була не "традиційно" забита, пригноблена селянка, а інтелігентка, жінка, яка прагне до знань, до освіти, яка виступає за рівноправність у суспільстві між жінками та чоловіками. Ольга сама брала участь у феміністичному русі, була одним з ініціаторів "Товариства руських жінок на Буковині".

Детальніше...

Ользі Кобилянській 160

  2023-11-28 163935Уривки з новели Ольги Кобилянської "Битва". Читає Олександра Слободян, учениця 10-А класу Кельменецького ліцею-опорного закладу.

Усе ждало; дерева не кивалися. Найстарші стояли, уоружені в гордість і недоступність, і не вірили, щоб який напад був можливий. Адже стояли тут стільки років — цілі століття!А тепер мали б полягти іншою смертю, ніж їх предки? Смішно!...

Лише молоді... Коли б лиш молоді не хиталися так легко!

Детальніше...

Уривок з твору О.Кобилянської "Мої лілеї"

  2023-11-2Уривок з твору "Мої лілеї" читає Філіпчук Ліана, учениця 8 класу Киселівського ОЗЗСО І-ІІІст.

"Пустині дайте мені!

Далекої, широкої пустині з пекучим сонцем... без гуку і життя — нехай я плачу.

Там я не стріну нічиїх очей. Ні очей матері з віщим серцем... ні батькових, готових усе до бою за щастя дитини своєї... ні очей брутальної, буденної, цікавої юрби,— нікого не стріну.

Зарию обличчя в запеклу землю й буду її освіжувати своїми сльозами, доки стануть і затоплять жаль мій смертельний і мене. А сонце буде їх усе пити й пити... жадібне сонце болю..."

Детальніше...