У Чернівцях відбувся семінар для викладачів художніх шкіл області

1_9Нещодавно у Художній школі ім. Миколи Івасюка м. Чернівців відбувся черговий  фаховий семінар для викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Чернівецької області. Темою заходу стали «Сучасні підходи у викладанні образотворчих дисциплін в мистецьких школах». Участь у семінарі взяли 30 педагогів, які прослухали чотири методичні доповіді. 

Першою до слова запросили Світлану Бартків, старшу майстриню та викладачку художніх дисциплін Вищого професійного художнього училища №5 м. Чернівців. Вона представила доповідь на тему: «Формування ключових компетентностей творчої особистості засобами художньо-педагогічних технологій». Наступною виступила Антоніна Гоголь, викладачка Мистецької школи Неполоковецької селищної ради з темою «Від простого до складного: педагогічні підходи у викладанні живопису та малюнку на елементарному рівні».

Детальніше...

Художнику Миколі Івасюку - 160

на головнуВ історії кожного краю є люди, імена яких овіяні особливою любов'ю, шаною та повагою, як національна гордість. Буковина завжди славилася талантами, мистецька спадщина яких була вагомим внеском до скарбниці світової культури. Проте, через драматичні події нашої історії, науковці, письменники, художники, співаки, народні майстри змушені були працювати на теренах чужих держав. Їхній талант повною мірою не оцінено. Серед них Микола Іванович Івасюк – велична постать, майстер пензля, цікава та непересічна особистість. Микола Івасюк залишив нам у спадок понад 500 живописних полотен, частина яких зберігається у музеях Чернівців, Києва та Львова, деякі - у приватних колекціях Польщі, Румунії, Канади, Австрії. В Україні зберігається 15 картин. Це сюжетні композиції життя рідного народу, особливо козацьких визвольних змагань, чимало картин з боїв українських січових стрільців, вояків Української Галицької армії тощо. Адже він баталіст, який гаряче підтримував боротьбу українців за свою державу.

Микола Іванович Івасюк народився 14 квітня 1865 року в місті Заставна на той час Австро-Угорської імперії (сьогодні - Чернівецька область). Після закінчення заставнівської школи навчання продовжив у Чернівецькій вищій реальній школі у художника Юстина Пігуляка, який звернув увагу на юнака і допоміг йому в навчанні та сприяв вступу до Віденської академії мистецтв. Доля привела молодого художника на навчання в Мюнхенську академію мистецтв де він познайомився із багатьма відомими митцями, зокрема Іллею Рєпіним, Йозефом Брандтом та іншими.

Детальніше...

Підсумки конкурсу «Рисунок» серед учнів мистецьких шкіл області

15 44 53Мистецтво є невід’ємною частиною життя митця, який йде шляхом досягнень результату, докладаючи зусилля, аби передати у своїх творах бачення власного світу. Юні таланти, які навчаються у мистецьких школах, отримують знання від своїх наставників-викладачів. А для перевірки та закріплення отриманих знань проходять певні контрольні випробування.

Так 8 квітня 2025 року у класах-майстернях Художньої школи ім. Миколи Івасюка м. Чернівців відбувся обласний фаховий конкурс серед учнів 3-х класів базового рівня з предмету «Рисунок». Учасниками заходу стали 23 учні із 10 художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Чернівецької області. Конкурс має на меті вивчення та подальше удосконалення стану засвоєння предмету учнями, визначення рівня засвоєння навичок в побудові предметів складної форми, вміння передати зображення з натури та вдалої його компоновки на аркуші паперу, точне бачення пропорцій, також дотримання законів лінійної перспективи. Уміння виразити форму через передачу світла та тіні.

Детальніше...

Результати обласного конкурсу "Пісенний вернісаж"

23-07-43Результати оцінювання обласного конкурсу виконавської майстерності (ансамблевого академічного співу) серед учнів мистецьких шкіл по класу вокально-хорових дисциплін «Пісенний вернісаж».

КІЦМАНСЬКА МУЗИЧНА ШКОЛА ІМ. В. ІВАСЮКА

Перша категорія (до 11 років)

ІІ місце:

- Вокальний ансамбль «Кантиленка» у складі: Заболоцької Аріани, Рудиш Іванни, Тащук Емілії, Грамажори Злати, Склярук Вікторії, Погач Анни, Хрептун Даші, Скорейко Катерини (викладачка Катерина Савчук).

Детальніше...

Результати обласного конкурсу "Чарівні струни"

14 06 48Результати оцінювання обласного конкурсу виконавської майстерності серед учнів відділів струнно-смичкових інструментів мистецьких шкіл «Чарівні струни».

ЗАСТАВНІВСЬКА ШКОЛА МИСТЕЦТВ

Перша категорія «дебют» ( 6-7 років)

ІІI місце:

- Євгенія Ганяк (клас викладачки-методистки Ірини Мігірюк).

Друга категорія (8-9 років)

ІІI місце:

- Кароліна Марчук (клас викладачки-методистки Ірини Мігірюк).

Третя категорія ( 10-11 років)

ІІI місце:

- Владислав Апостолюк (клас викладачки-методистки Ірини Мігірюк).

Детальніше...