Голос Шмідта знов лунає в Темплі

midt Чернівецька єврейська релігійна громада м. Чернівців та Буковини, Чернівецька обласна єврейська громада запрошують на вечір, присвячений 120-й річниці від дня народження видатного тенора світу,  уродженця Буковини Йозефа Шмідта. Захід відбудеться 6 березня 2024 року о 16:00 у кінотеатрі «Чернівці» (вул. Університетська,10). Вхід вільний.

Письменниця, дослідниця єврейської історії Чернівців та Буковини Софія Березіна розповість про життєвий і творчий шлях співака, звучатимуть аудіозаписи виступів Шмідта, демонструватимуться уривки з художніх фільмів за його участю.

Довідково

Йозеф Шмідт народився 4 березня 1904 року в с. Давидени (тепер Давидівка) неподалік Сторожинця. Його дитинство та юність пройшли у Чернівцях. Він був солістом чернівецької головної синагоги «Темпль». Перший концерт Шмідта відбувся 1924 року в залі Музичного товариства (тепер Чернівецька обласна філармонія). У середині 1920-х Шмідт навчався вокалу у Берлінській музичній академії. Після закінчення академії працював на Радіо-Берлін, в оперних театрах Європи, знімався у кіно, їздив з концертними турами до країн Європи, Палестину, Сполучені Штати Америки.

З приходом до влади нацистів почалися поневіряння Йозефа Шмідта. Він помер 16 листопада 1942 року в таборі біженців Гіренбад під Цюріхом.