Скарби рукотворні

1 25

Нам 80.

Народне мистецтво – величезний скарб нації. Саме воно найкраще передає світосприйняття, психологію духовного та естетичного світу українського народу. Буковина здавна славиться своїми народними умільцями. Ні революції, ні перевороти, ні пришестя чужинців ніколи не переривали тієї «золотої нитки». Не зважаючи на політичну кон’юнктуру, наші пращури продовжували передавати своїм нащадкам вміння працювати з голкою, бачити в необробленому шматку дерева чи каменю майбутні шедеври, розмовляти з тканиною, вдало підбирати кольори. Все краще, віками шліфоване, приходить до нас, вражаючі красою і досконалістю.

1 9

Ці майстри - направду народні. Чимало з них не мають спеціальної освіти, але мають дар Божий та щире бажання творити прекрасне. Задля підтримки і популяризації їхньої творчості в нашій області відбуваються численні виставки. Виставкова діяльність – один з найпотужніших напрямів роботи нашої установи. Важко перелічити ту кількість обласних, всеукраїнських, спілчанських, персональних виставок, які організували та провели методисти Центру. Серед них особливе місце посідають обласні виставки аматорського образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, які відбуваються в Чернівцях вже понад півстоліття. Їхня мета - відродження важливих для Буковини жанрів народних художніх промислів, популяризація кращих здобутків художників-аматорів та майстрів народної творчості, зміцнення та взаємозбагачення творчих зв’язків між майстрами. Такі великі вернісажі відбувалися у залах Чернівецького обласного художнього музею, в Чернівецькому музеї просто неба, у Центральному парку культури і відпочинку імені Т. Г. Шевченка та на інших локаціях.

1 19Ці виставки дали путівку у велике творче життя багатьом талантам, які й сьогодні своєю невтомною працею прославляють наша край. У розмаїтті робіт – твори заслужених майстрів народної творчості України, заслужених працівників культури України, лауреатів обласної премії ім. Г. Гараса, членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

На відкриттях цих виставок завжди аншлаг. Вірна ознака того, що люди нарешті повернулися обличчям до народного мистецтва. А ще – це відкриття нових імен талановитих майстрів, які продовжують живити духовне коріння вдалим поєднанням традиційних та сучасних технік декоративно-ужиткового мистецтва.