Нам 80.
2013 рік став роком випробування на міцність та професійність працівників Центру. У травні в столиці Буковини відбувся своєрідний семиденний марафон – Симпозіум майстрів різьбярства Буковини й Гуцульщини. Непересічна подія, аналогів якої чернівчани та гості міста ще не бачили. Власне, цей симпозіум став не тільки подією у науковому світі, його сміливо можна назвати справжнім святом, святом краси мистецтва народного. Симпозіум був присвячений 190-річчю від дня народження класика українського різьбярства Юрія Шкрібляка.
До Чернівців з’їхалися десять майстрів-різьбярів, щоб взяти участь у роботі симпозіуму, створити авторські вироби і поспілкуватися зі своїми колегами з різних куточків Буковини та Гуцульщини. Серед них були як вже відомі, так і на той час молоді майстри - Галина Бенько, Володимир Ворончак, Володимир Денисов, Володимир Запорожець, Олександр Крицкалюк, Сергій Кузнєцов, Петро Приймак, Михайло Прокоп’юк, Мирослав Радиш, Федір Чев’юк.
Виступ фольклорного гурту «Карпатська тайстра» з Путили сповістив про урочисте відкриття симпозіуму, «Южинецькі молодички» за давнім буковинським звичаєм привітали майстрів хлібом-сіллю, побажали їм гарної роботи та подарували гарний настрій усім присутнім. А далі розпочалися дні активної творчої роботи та не менш активного творчого спілкування. У ті погожі весняні дні до нашого Центру завітали численні гості, які спостерігали за роботою майстрів та радо описували свої враження у книзі відгуків. Та не тільки приміщення Центру стало локацією для роботи майстрів. Учасники симпозіуму «вийшли в люди» - на головну пішохідну вулицю нашого міста, - вулицю О. Кобилянської. Того дня чернівчани святкували День вишиванки… Як же доречно виглядали різьбленні вироби у веселковому розмаїтті народних строїв! Відбулося й активне творче спілкування майстрів – учасників симпозіуму з учнями чернівецьких шкіл, студентами Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича, Чернівецького політехнічного коледжу, ВПХУ №5, які того дня також працювали на Панській і зверталися за творчою порадою до метрів.
Окрім роботи й творчого спілкування учасники симпозіуму побували на численних екскурсіях і виставках, а також віншували своєю працею Чернівецький обласний музей архітектури та побуту, де взяли активну участь у справжньому святі народних талантів.
В останній день симпозіуму відбулася наукова академія, участь у якій взяли Раїса Захарчук-Чугай, докторка мистецтвознавства, професорка Інституту народознавства НАН України, Михайло Станкевич, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор, лауреат премії ім. С. Гординського, завідувач кафедри дизайну та мистецтвознавства Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, член Національної спілки художників України, Євген Шевченко, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений діяч мистецтв України, Андрій Каменецький, художник дереворізьблення з Чернігова, заслужений майстер народної творчості України. Під час наукової дискусії обговорювалися проблеми збереження та розвитку народних ремесел, підтримки майстрів-різьбярів у їхній творчості, важливості виховання молодого покоління в народних традиціях. Кульмінацією свята стало «вмивання рук» майстрам – народна традиція вшанування майстрів за добре зроблену роботу, а учасники симпозіуму дійшли одностайного висновку: «Україну врятує тільки майстер!»
http://www.bukcentre.cv.ua/index.php/nam-80-t/5528-sympozium-maistriv-rizbiarstva-bukovyny-i-hutsulshchyny.html#sigProGalleria17d7ede265