Новини

ДЕ ЗНАЙТИ ЧАРІВНУ КВІТКУ

1_6Липень у нас завершився «квітково» - у Буковинському центрі культури і мистецтва 30 липня відбулася етнографічна студія просто неба, присвячена флористичним кодам традиційної культури. Зокрема, йшлося про обрядове життя хрещатого барвінку та чому буковинці його запрошують на весілля, йшлося про «ботанічні версії» червоної рути, про поведінку і семантику ковили на знаменитому урочистому дівочому вінку, про купальське зілля та про те, чому з маком варто бути обережними. Тому студія "Квітка-душа: флористичні коди буковинських традицій" об’єднала чимало підтем.

Провела захід завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» БЦКМ, кандидатка філологічних наук Іванна Стеф’юк. Спеціальна гостя заходу – дослідниця української культури, виконавиця Валентина Чолкан, котра подарувала всім присутнім «Червону руту» і поділилася цікавими флористичними паралелями (наприклад, значення маку у творі «У неділю рано зілля копала» Ольги Кобилянської).

Директор нашої установи, етнолог і горянин за походженням Микола Шкрібляк розповів про гуцульське купальське обрядодійство «іти у обертин». Відтак мова пішла про лілію як символ та інтерпретацію його символу на циркованій сорочці та у бессарабському фольклорі.

Можливо, саме завдяки килимарству наш край називають «ружою малиновою», тож йшлося на етнографічній студії і про ті флористичні образи, які можна зчитати на традиційних скорсах, килимах, налавниках тощо. Тож окрема сторінка етнографічної студії – творчість майстрині Вікторії Китайгородської та її океан квітів.

Щиро дякуємо всім, хто мандрував з нами флористичними символами традицій, і до наступних зустрічей!