Днями в Одесі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Етнокультурне розмаїття України: загальнонаціональна єдність та євроінтеграційний поступ». Організатори події – Міністерство культури та інформаційної політики України, Державна архівна служба України, Одеська національна наукова бібліотека, Департамент культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини Одеської ОДА, Одеський обласний центр української культури, Одеське відділення Національної спілки краєзнавців України, факультет історії та філософії Одеського національного університету.
Коло порушуваних тем – обширне і цікаве для осмислення – культура українців та національних спільнот краю, нематеріальна культурна спадщина та методика її охорони і багато іншого. Особливо приємно те, що наша установа також долучилася до роботи конференції. З науковою доповіддю «Традиційна культура – позачасові акценти» виступила завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина БЦКМ», кандидатка філологічних наук Іванна Стеф’юк. Зокрема, доповідачка акцентувала на спільних для Одещини та Чернівеччини елементах нематеріальної культурної спадщини – (образ Мошула, Мошняка та Діда у новорічних обрядодіях, суха кладка, традиція виготовлення та побутування килимів тощо), окремо розповіла про досвід нашої установи у вивченні та популяризації культури національних спільнот краю – цикл авторських лекцій «Гроно екзотичне» на теми єврейської, румунської, кримськотатарської, ромської культур.
Щиро дякуємо за цікавий дослід наукового спілкування, який стане надихом для наступних проєктів.
Фото організаторів
http://www.bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/7039-etnokulturne-riznomanittya-ukrayiny-dosvid-bukovyny.html#sigProGalleria55968a2528