Новини

36 Міжнародний фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі" (українська частина)

BukZustr5 липня у Чернівцях - місті з глибокою історією, багатою культурою і щирою душею - відбулася колоритна і пам'ятна подія — 36-й Міжнародний фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі".

Цей захід став справжнім святом народної творчості - пісні, танцю, музики, живого спілкування і щирого бажання зберегти і передати народні традиції буковинців, які споконвіку тут жили й збагачувалися представниками різних національних спільнот.

Тому цей традиційний етно мистецький проєкт давно став символом дружби і єдності, що гуртує покоління, народи, різні культури та популяризує їхні творчі надбання.

Оскільки на Буковині з давніх - давен існує традиція великою родиною зустрічати будь - яке свято, а надто такого масштабу, цьогоріч наш край приймав у себе на гостинах декілька самобутніх колективів з Польщі та Румунії: ансамбль народної пісні і танцю "Jutrzenka" з м. Болеславець (Польща), буковинська капела "Ястров'яци" з м.Ястров'є (Польща), фольклорний гурт "Dor" (Румунія), вокально - інструментальний ансамбль "Piatra Soimului" (Румунія). Українську творчу  частину репрезентували понад  два десятки колоритних колективів з різних куточків Буковини.

Впродовж цієї сонячної днини сцена оживала барвистими вишиванками, запальними танцями, щирими піснями і чудовою музикою — усім тим, що зберігає та передає дух народу через покоління.

І найважливішим стало те, що всіх учасників фестивалю об'єднала Буковина з її неповторним розмаїттям культурних традицій, які квітнуть у різних куточках світу. 

Цьогорічний фестиваль відбувся за сприяння Чернівецької обласної військової адміністрації, Чернівецької міської ради, обласного управління культури, міського управління культури та Буковинського центру культури і мистецтва.

Найближчим часом фестиваль помандрує в Кимпулунг - Молдовенеск (Румунія), згодом - у місто Боньхад (Угорщина). 

А розпочали "Буковинські зустрічі" свою ходу 26 - 29 червня в містах Піла та Ястров'є (Польща). 

Сьогодні, як ніколи, на часі зберігати нашу спільну культурну спадщину у нашому спільному європейському домі.