Танець – особливий вид мистецтва, у якому поєднуються лірика і гумор, грація і темперамент, вікові традиції та сучасність. Одноактний балет «Легенди холоду» презентував народний аматорський ансамбль народного танцю «Колорит» Центру національних культур «Роша» міста Чернівці (керівник - Юлія Мельничук, балетмейстер-постановник - Лілія Долга).
Балет був створений на основі українського народного танцю за мотивами казки «Крижане серце». Головні герої - дві сестрички Марічка та Катруся. Одна з них, Марічка, має чари холоду. І ось, граючись з сестричкою, вона ненавмисно заморожує Катрусю. Матір звертається до карпатських мольфарів, які допомагають зняти чари. Та після цього Марічка уникає зустрічі з сестрою, аби знову їй не зашкодити.
Минув час, і на одному з гулянь Марічка та Катруся зустрілися й закружляли у танці. Катруся випадково зірвала хустину, і чари Марічки побачили усі довкола. Вона тікає високо в гори, а Катруся вирушає на її пошуки, зустрічаючи по дорозі лісових жителів. Дівчина знаходить Марічку, між ними виникає суперечка. Марічка знову вражає сестру холодом, але цього разу в самісіньке серце, і вже ніхто не може їй допомогти…
Лише щире кохання та журба сестри змогли розтопити серце Катрусі.
Кожна подія цього казкового твору відбувається у певну пору року, відповідно обрані й танці, які традиційно виконували під час тих чи інших свят: «Веселі гуцулята» (мольфари), «Кругла» (храмовий танець), «Метелиця» (зима), «Ржавинецький плєс» (традиційний різдвяний танець), «Зимові забави» (лісові мешканці) та «Веснянка» (пробудження природи навесні).
Оригінальний задум та втілення ідеї твору, його драматургія, яскраві сценічні костюми, хореографія, висока виконавська майстерність учасників – викликали бурхливі емоції та незабутні враження у глядача.
http://www.bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/m-chernivtsi/6804-mahiia-kazkovoho-tantsiu.html#sigProGalleria17ab08c59e