Віршовану казку для дітей ексклюзивно презентувала днями у Музеї гончарства с. Коболчин її авторка, член НСПУ Галина Мельник.
Творче перевесло з художницею з Сокирян Валентиною Яровою, що вийшло друком у видавництві «Друк Арт» м. Чернівці, представила засновниця та натхненниця жіночого клубу «Гармонія» Галина Разгонюк, а подальша презентація особливо колоритно доповнювалась читаннями цієї віршованої історії від Людмили Якубенко та Наталії Сивак, а також розповідями Заслуженого працівника культури України, директора музею Івана Гончара про роботу гончара та власне народженням виробу в руках майстра і його юних послідовників.
Мені ж було приємно привітати авторку та усіх причетних до цієї зустрічі спеціальною присвятою з нагоди презентації «Макітри-втікачки» у моєму рідному селі:
Цілує дощик недільну днину,
В обіймах неба моє село.
А я вітаю свою родину,
Як то з дитинства колись було.
Тремтить у серці оте дитяче,
Я тішусь тиші о цій порі,
Бо щось у долі таки та й значить —
Іти цим краєм, як Гончарі.
Лунають вірші душі стежками,
Верта макітра у спомин літ,
Село стрічає мене піснями
І пахне глина на цілий світ!
З усіх гармоній зібрало літо
Зернятка віри, душі й тепла.
Луна в молитві і горне цвітом
Батьківська сила мого села.
Яскраві барви ген понад трави —
То мого краю живлюще тло!
Вклонюсь доземно — Вкраїні слава!
Квітуй у людях, моє село!
Квіти, подарунки, обійми, побажання і, звичайно ж, «Многая літа» від учасників Народного хору «Любисток» с. Коболчин під керівництвом І. Гончара, традиційні донати на ЗСУ та неодмінно — фото на згадку, а надто — тиха сонячна літня днина, додали натхнення і віри у силу Роду та нашу українську Перемогу!
«Де родився — там згодився!», — наголосила народною мудрістю Галина Мельник, присвятивши збірку «славному роду гончарів Бессарабського краю Буковини». Тож у вступі до казки авторка використала уривок із вірша «В музеї гончарства Івана Гончара» із власної збірки «Пагін на сухостої» (2014 р.).
«Ниточка сюжету, — йдеться в анотації, — веде Макітерку шляхами пошуку легкого життя, та, виявляється, що далеко від дому не так вже й легко». Повернення Макітри-втікачки до рідного обійстя — символічне нагадування і малим, і дорослим читачам про наше місце сили — прабатьківську землю!
Із презентації — Інна Гончар, член НСЖУ.
http://www.bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/sokiryanshchina/6389-makitra-vtikachka-pryishla-do-chytacha.html#sigProGalleria5ed12f21c0