Новини

«БУКОВИНСЬКИЙ РОЗМАЙ» - 2024

АНОНС 

99029 листопада 2024 року в Центрі культури «Вернісаж» (м. Чернівці, вул. І. Франка, 15) о 16:00 відбудеться відкриття 43-ї обласної виставки-конкурсу творчих робіт учнів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв «Буковинський розмай». Організатори заходу – управління культури Чернівецької обласної військової адміністрації, Буковинський центр культури і мистецтва. У художній культурі нашого краю вагоме місце займає творчість молодого покоління, адже вона є своєрідним фундаментом для подальшого розвитку образотворчого мистецтва. Саме школи естетичного виховання дають не лише професійну базову мистецьку освіту, а й спрямовують учнів на творчий самостійний пошук з використанням здобутків всесвітнього, українського образотворчого та народного мистецтва. Підтвердженням цього є наймасштабніший не тільки в Чернівецькій області, а й в Україні проєкт «Буковинський розмай».

Творча зустріч із колегами

1_1Вчора, 21 листопада, відбувся обмінний візит-зустріч із методистами Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Директорка установи Олена Завальська разом із колегами напередодні відвідали етно-містерію мюзикл "Крізь століття" в Чернівецькій обласній філармонії ім. Дмитра Гнатюка. Гості з Києва мали приємну нагоду доторкнутися до кращих зразків народного пісенного, музичного та хореографічного мистецтва нашого краю. Під час візиту до Буковинського центру культури і мистецтва делегація ознайомилася з основними напрямами роботи нашої установи, етнографічними, культурно-мистецькими, видавничими проєктами та мистецькими просторами, які діють в установі.

ДОСЛІДНИЦЬКА ПОЇЗДКА У БЕРЕГОМЕТСЬКУ ГРОМАДУ

1_6Етнографічна студія і вивчення тонкощів традиційної культури Берегометської громади – ці два завдання ми вирішили об’єднати у межах візиту до селища Берегомет та села Лопушна Вижницького району. Виїзне заняття про містичні традиції буковинців у Берегометському будинку культури (розмова про буковинське поминальне деревце з дарами, парастас, традиції Святвечора, "гріти діда" та ін.) провела на запит громади завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Іванна Стеф’юк. Частина аудиторії - гості-переселенці, котрі співпрацюють з будинком культури та Ольгою Іпатій, очільницею цього закладу культури. Інтерактивна частина заняття полягала в тому, що практично кожен учасник розмови щось доповнював, щось міг тут же розпитати. Насамкінець лекторка зачитала кілька своїх образків, які стосуються наших містичних традицій - "Сидонія", "Міхялове чудо". 

ВІДБУВСЯ СИМПОЗІУМ «НЕМАТЕРІАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: МОЖЛИВОСТІ, РЕСУРСИ, ВИКЛИКИ»

1_8

До Міжнародного дня нематеріальної культурної спадщини у Хмельницькому упродовж двох днів (13-14 листопада) відбувався Всеукраїнський симпозіум «Нематеріальна культурна спадщина: можливості, ресурси, виклики». Організатори події – Хмельницька обласна військова адміністрація, Департамент інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій та Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва.

Буковину на симпозіумі представляв заслужений діяч мистецтв України, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій, директор Буковинського центру культури і мистецтва Микола Шкрібляк. Тема доповіді – «Роль обласних центрів народної творчості в інвентаризації та просуванні елементів НКС». Спікер розповів про основні елементи нематеріальної культурної спадщини Чернівецької області, специфіку їхнього дослідження та популяризації.

Творча імпреза буковинських педагогів-художників

8813 листопада у залі Чернівецького обласного художнього музею відбулося відкриття виставки викладачів художніх шкіл "Барви буковинського краю". Основна мета заходу – демонстрація творчих напрацювань педагогів-художників різних поколінь. В експозиції цьогорічної виставки представлені живописні та графічні роботи: міська ведута, сільські пейзажі та живописні краєвиди Буковини. Вони майстерно зображені викладачами мистецьких шкіл області, які вчать творити прекрасне молоде покоління. Кожен учасник продемонстрував власну творчу індивідуальність, як і належить професійному художнику.