АНОНС
Виставка художніх виробів зі шкіри відкриється 18 липня о 14.00 у Буковинському центрі культури і мистецтва (м. Чернівці, вул. Й. Главки, 1-а). Вона перегортає для глядачів сторінки часу, викарбувані у матеріалі. У цьому проєкті, мов у рукописі, що зберігає сліди майстерної руки, переплітаються традиція та експеримент. Панно та аксесуари, створені студентами Львівської національної академії мистецтв, Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша та воїнами-учасниками проєкту "Незламні" під керівництвом Володимира Сидоренка, а також авторські роботи художника, постають перед нами як унікальні артефакти сучасної пластики зі шкіри.
Роботи Володимира Сидоренка знаходяться у державних і приватних колекціях, серед яких - зібрання трьох Президентів України, письменника Паоло Коельо, модельєра Кензо Такада, митця Хе Шуй Фа, філософа Юстейна Гордера, журналістки Енн Епплбом та інших.
«Сорочинський ярмарок» - відома повість Миколи Гоголя, події якої відбуваються в мальовничій українській місцині. Цей твір став основою для вистави у постановці народного аматорського театру малих форм «Цара» Центрального будинку народної творчості та дозвілля селища Кельменці, керівник – Алла Ілаш. Учасники колективу зуміли передати колоритну атмосферу ярмарку, відтворили народні гуляння, обрядові дійства, містичні елементи та любовну історію. Постановка вистави просто неба в рамках обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» поєднала драму, музику, пісню й танець. Динамічне театральне дійство вражало пісенних, музичних форм та комічністю.
З глибоким сумом повідомляємо, що відійшла у засвіти знана у краї майстриня писанкарства та нанизування бісеру, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Лідія Остапченко. Дочка Черкащини, вона давно стала серцем буковинської традиції,примножила її та доповнила новими сенсами. Лідія Остапченко – активна учасниця багатьох обласних, персональних виставок, ярмарків, всеукраїнських фестивалів, майстер-класів. Провела чимало заходів, аби популяризувати традиційні знаки та символи української народної культури. Свою любов до традиції передала синам і невістці.
Колектив Буковинського центру культури і мистецтва висловлює глибокі співчуття родині поважної майстрині та всім, хто її знав, поважав і пам’ятатиме. Вічна і світла пам’ять.
У неділю, 6 липня, на мальовничих локаціях туристичного комплексу "Сонячна долина" проходив другий день української частини Міжнародного фольклорного фестивалю "Буковинські зустрічі". Цьогоріч учасники «Буковинських зустрічей» долучилися до святкування річниці проєкту Чернівецької ОВА «Мандротерапія». Вдень на головній сцені відбулися виступи колективів — гостей із Польщі та Румунії. Вони запалювали публіку своїми яскравими виступами під буковинські мелодії, наповнюючи фестиваль колоритом, енергією та святковим настроєм. Справжньою окрасою заходу стало театралізоване дійство «Рапсодія літньої ночі» (режисер – Іван Петрусяк), в якому взяли участь художні аматорські колективи області.
«Мандротерапія-FEST» став ще одним кроком назустріч нашим Захисникам і Захисницям. Завдяки мандрівкам визначними місцями Чернівецької області вони не лише відкривали для себе красу рідного краю, а й отримували важливий ресурс для фізичного та душевного відновлення. Варто додати, що за рік існування проєкту понад 1000 поранених бійців та ветеранів мандрували Буковиною, пізнавали її культуру, милувалися краєвидами, долали перешкоди у гірських походах і річкових сплавах, спілкувалися з побратимами та знаходили справжніх друзів.
5 липня у Чернівцях - місті з глибокою історією, багатою культурою і щирою душею - відбулася колоритна і пам'ятна подія — 36-й Міжнародний фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі".
Цей захід став справжнім святом народної творчості - пісні, танцю, музики, живого спілкування і щирого бажання зберегти і передати народні традиції буковинців, які споконвіку тут жили й збагачувалися представниками різних національних спільнот.
Тому цей традиційний етно мистецький проєкт давно став символом дружби і єдності, що гуртує покоління, народи, різні культури та популяризує їхні творчі надбання.